Strona główna BIP |
|
|
|
Rok szkolny 2018/2019 1 semestr cz2 |
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu wspomagania uczniów w wyborze zawodu pod nazwą "Laboratorium- Mój Profil". Program realizowany jest na mocy umowy o partnerstwie zawartej 12 września 2016 r. między: Kuratorium Oświaty w Olsztynie, a Warmińsko - Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Program jest adresowany do uczniów kl. VII, VIII i III gimnazjum.
Celem Programu jest:
1. Wsparcie uczniów w wyborze zawodu poprzez bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy.
2. Włączenie pracodawców i organy prowadzące szkoły w realizację szkolnego doradztwa edukacyjno-zawodowego.
3. Wypracowanie wniosków i rekomendacji dotyczących:
a) efektywności obowiązkowego udziału uczniów w wycieczkach zawodoznawczych organizowanych w zakładach pracy różnych branż,
b) rozwiązań organizacyjnych, kadrowych i logistycznych szkół, zakładów pracy oraz JST realizujących Program Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu,
c) wspierania uczniów w wyborze dalszej ścieżki kształcenia lub zawodu oraz dostosowywania kształcenia do potrzeb pracodawców.
18 chętnych uczniów z klas VII, VIII i III gimnazjum 20 listopada 2018 r. odwiedziło zakład produkcyjny "Nova Mazur Design" w Bartoszycach. Uczniowie zapoznali się ze specyfika zakładu, poznali poszczególne działy pracy w nim wyodrębnione oraz stanowiska pracy. Doświadczyli występujących w zakładzie warunków pracy. Sam mogli spróbować pracy tapicera wykonując czynności tapicerskie z użyciem pneumatycznego zszywacza. Uczniowie przekonali się, że praca tapicera to zajęcie wymagające dużego wysiłku fizycznego, ale jest to profesja, w której cały czas jest zapotrzebowanie na nowych pracowników.
K. Stankiewicz
Zdjecia ...
Program obozu edukacyjnego w Toruniu w dniach 3-7.12.2018.
Mały Miś w świecie wielkiej literatury to ogólnopolski program czytelniczy, którego autorem jest Pani Aneta Konefał. Głównym celem programu jest rozwijanie czytelnictwa oraz współpraca między przedszkolami i środowiskiem rodzinnym dziecka. Autorka programu opracowała również innowację pedagogiczną opierającą swoje założenia na wyżej wymienionym programie pt. Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Edukacja czytelnicza dzieci w wieku przedszkolnym. Natomiast nauczycielki wychowania przedszkolnego z Przedszkola w Sępopolu zmodyfikowały i udoskonaliły ją na potrzeby naszego przedszkola. Każda grupa przedszkolna wybrała swojego Misia, nazwała go i to właśnie on zachęca dzieci do słuchania bajek czytanych przez nauczycielki oraz zaproszonych gości, śpiewa z dziećmi zmisiowane piosenki, organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi, tworzy uroczystości grupowe, bawi się oraz uczy poprzez konkretne zadania zaproponowane przez autorkę. Miś wybiera się również w podróż do domów naszych przedszkolaków, niosąc ze sobą swój misiowy dzienniczek co cieszy się ogromną radością wśród najmłodszych, a także ich rodziców.
p. K. Ferdycz
Zdjęcia ...
Uczniowie z klasy Ib otrzymali wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". Głównym celem konkursu było promowanie i rozbudzanie miłości do czytania wśród najmłodszych dzieci.
Prace naszych uczniów zostały wyróżnione na tle prawie 5000 prac przyjętych do konkursu. Serdecznie gratuluję, kreatywności i ciężkiej pracy włożonej w realizację zadania konkursowego.
Wychowawca Lucyna Basiukiewicz
Uczniowie klas pierwszych udali się do W- M Glass w Bartoszycach. Celem wycieczki było poznanie sposobu obróbki szkła.
W trakcie wycieczki uczniowie zapoznali się ze sposobem powstawania szkła meblowego. Mieli możliwość zobaczenia fazowania i szlifowania szkła oraz luster. Zobaczyli także w jaki sposób hartuje się szkło oraz etapy jego malowania. Dowiedzieli się także jaką funkcję w zakładzie spełnia grafik komputerowy. Mieli możliwość sprawdzenia czy łatwo jest rozbić szkło hartowane.
Wspólnie spędzony czas przyniósł wiele radości oraz nowych doświadczeń .
Lucyna Basiukiewicz
Zdjęcia ...
Drodzy Rodzice uczniów klas VIII SP i III G bardzo prosimy o zapoznanie się z materiałami umieszczonymi na stornie MEN-u dotyczącymi rekrutacji rocznika 2019/2020. Wystarczy kliknąć poniższy link:
Materiały dotyczące rekrutacji
Uczniowie klasy II a 6 XII 2018 r. wyjechali do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Celem wyjazdu był udział uczniów w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez funkcjonariuszy SP, które odbyły się w sali "Ognik". Na wstępie uczniowie byli miło zaskoczeni, gdyż zostali poproszeni o przebranie się w mundury strażackie, wówczas poczuli się prawdziwymi strażakami. Podczas zajęć uczniowie uczyli się prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, do kogo należy zwracać się o pomoc i jak reagować w sytuacjach niebezpiecznych, obejrzeli filmy edukacyjne. Jeden z uczniów wcielił się w rolę świadka pożaru i zadzwonił do dyspozytora Straży Pożarnej zgłaszając zdarzenie. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak niebezpieczny jest dwutlenek węgla oraz jak możemy się przed nim uchronić np. za pomocą czujek dymu. Uczniowie mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, mogli wejść do zadymionego mieszkania na skutek palącego się garnka i kuchenki oraz właściwie zareagować. Miały także możliwość sprawdzenia, jak trudno oddycha się w takim pomieszczeniu.
Po zdanym egzaminie każdy uczeń otrzymał Certyfikat Małego Dzielnego Strażaka.
Wychowawca M.Płatek
Zdjęcia ...
29 listopada 2018 r. uczniowie klasy III a wybrali się na wycieczkę do tapicerni Nova Mazur Design w Bartoszycach, aby bliżej poznać etapy powstawania mebli wypoczynkowych. Zobaczyliśmy, że przygotowanie produkcji mebla tapicerowanego to długotrwały proces, który rozpoczyna się od ustalenia jego ogólnej koncepcji. Później projektanci sporządzają szkic mebla i na tej podstawie powstaje jego prototyp. Zwiedziliśmy wszystkie działy przedsiębiorstwa, w którym realizuje się produkcję sof i narożników. Zwiedzanie zaczęliśmy od stolarni, w której powstają elementy drewniane oraz te wykonane z płyt. Następnie przeszliśmy do działu montażu i oklejania. W dziale klejarni pracownik oklejał konstrukcję pianką i pokrywał ją owatą. W krajalni, szwalni i tapicerni zobaczyliśmy dalszy proces powstawania mebli. Tapicer otrzymał oklejony stelaż i przystąpił do tapicerowania. I tu mieliśmy niespodziankę, gdyż każdy z nas mógł spróbować swoich sił używając mechanicznego zszywacza do tapicerowania krzesła. W końcowym etapie produkcji mebel przechodzi kontrolę jakości, następuje proces pakowania i przekazania do magazynu. Tak przygotowane meble wędrują do sprzedaży.
Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują mamie Kacpra za zaproszenie do tapicerni, a pani Mizerakowskiej za ciekawą wycieczkę po zakładzie pracy, dzięki której mogliśmy poznać różnorodne stanowiska pracy, na których krok po kroku powstają meble tapicerowane.
Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jako społeczność uczniowska po raz kolejny włączyliśmy się w realizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia. W tym roku zdecydowaliśmy, że pomoc dotrze do dwójki starszych, samotnych małżonków - pani Ireny i pana Jana. Pan Jan cierpi z powodu poważnych chorób utrudniających codzienne funkcjonowanie, a pani Irena, mimo choroby męża, nie poddaje się i dzielnie stawia czoła codzienności.
Aby pomóc potrzebującym i sprawić, by na ich twarzach pojawił się długo wyczekiwany uśmiech, zorganizowaliśmy kilka akcji, podczas których zbierane były środki finansowe, żywność, artykuły przemysłowe, potrzebna odzież.
Jednym z zaplanowanych przez nas działań był szkolny kiermasz ciast. Ze sprzedaży przepysznych serników, babeczek, szarlotek i innych słodkości uzyskaliśmy taką kwotę, za którą mogliśmy kupić kuchenkę mikrofalową. Nasi darczyńcy, czyli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, hojnie wsparli organizowaną Szlachetną Paczkę, przekazując środki finansowe. Te z kolei mogliśmy przeznaczyć na zakup drobnego sprzętu AGD i odzieży. Innym niezwykle owocnym działaniem była zbiórka żywności w sępopolskich marketach. Do tego zadania bardzo chętnie włączyła się młodzież naszego gimnazjum. Aktywnie zachęcali mieszkańców do dodatkowych zakupów i zapełniania koszy tak potrzebnymi artykułami spożywczymi i środkami czystości. Dzięki zaangażowaniu młodzieży i mieszkańców Sępopola oraz okolic udało nam się zebrać to, co jest niezbędne, a czego na co dzień pani Irenie i panu Janowi po prostu brakuje.
Bardzo ciepło chcemy się wyrazić o tych, którzy codziennie przynosili osobiście różne artykuły, dzięki którym nadchodzące święta Bożego Narodzenia u pani Ireny i pana Jana będą czyste, pachnące i radosne. Na długo zapadnie nam w pamięci wielkie pakowanie. Duża liczba kartonów, kolorowy papier, zgrzyt taśmy klejącej, mnóstwo uśmiechów, roziskrzone spojrzenia - słowem pełna radość i duma z dobrze wykonanej pracy.
Szlachetna Paczka to wyjątkowe przedsięwzięcie, pełne pozytywnych emocji, niezwykle wzruszające. Ale Szlachetna Paczka to też ogrom pracy również zespołowej, duże poświęcenie, czas ...
Dlatego też bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy wspomogli akcję - rodzicom, nauczycielom, uczniom.
Dziękujemy za zaangażowanie, szlachetność i otwartość na drugiego człowieka. Cieszymy się, że razem z Wami możemy zmieniać świat na lepsze.
Społeczność uczniowska ZSP Sępopol
Monika Dąbrowska - Skwarek
Zdjęcia ...
Klasa I b w ramach zajęć edukacyjnych złożyła wizytę w sępopolskim sklepie Delikatesy Centrum Uczniowie zostali oprowadzeni po sklepie i mogli z bliska zobaczyć poszczególne działy: mięsny, rybny, stoisko owocowo- warzywne, stoisko z pieczywem a także artykuły mączne. Zobaczyły także regał z napojami oraz chemią. Był też czas na drobne zakupy, następnie kolejka do kasy i zapłata za towar. Była to bardzo ciekawa lekcja.
L. Basiukiewicz
Zdjęcia ...
Święta zbliżają się wielkimi krokami, nadszedł, więc czas na przygotowywanie ozdób świątecznych. Uczniowie klasy IIIa gościli na swoich zajęciach babcię Kaliny, p. Zofię Lisowską, która zajmuje się szydełkowaniem, jest to technika rękodzieła artystycznego. Pani Zofia zaprezentowała dzieciom swoje wytwory, a wśród nich były aniołki, serduszka, gwiazdki, śnieżynki. Szydełkowanie to stara i piękna sztuka, która kojarzy nam się przede wszystkim z serwetkami, a my poznaliśmy ją trochę z innej strony. Podczas warsztatów uczniowie poznali podstawy szydełkowania, każdy nauczył się robić łańcuszek, a przy tym uczył się cierpliwości i wiary we własne siły. Mama Kaliny zaproponowała również wykonanie świątecznych choinek z filcu. Przy wykorzystaniu kilku prostych materiałów można było osiągnąć bardzo ciekawe i różnorodne efekty. Zszywanie elementów filcu także było wielkim wyzwaniem dla niektórych uczniów, ale tutaj spieszyła z pomocą pani Irena-mama Kuby. Zajęcia przebiegały w atmosferze twórczej zabawy i satysfakcji z własnoręcznie wykonanych prac, każdy poczuł radość tworzenia i na pewno odkrył w sobie nowe uzdolnienia.
Mam nadzieję, że szydełkowa przygoda dopiero się rozpoczęła.
Dziękujemy naszym gościom za zaangażowanie i poświęcony nam czas.
Wychowawca: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
14 grudnia w Szkole Podstawowej w Ponikach odbył się Gminny Mikołajkowy Konkurs Recytatorski. Nasze przedszkole reprezentowało siedmioro uczestników, a III miejsce zdobyła Nikola Czajkowska. Wszystkie dzieci wykazały się nie lada odwagą występując przed tak liczną widownią. Gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym!
K. Ferdycz
Zdjęcia ...
10 grudnia 2018 r. w grupie elementarnej gościliśmy po raz kolejny muzyków z Agencji Artystycznej "Pozytywka" z Olsztyna. A że święta tuż, tuż opowieść muzyczna przeniosła nas w czas świętowania przy wigilijnym stole. Artyści przedstawili obrzędy i zwyczaje bożonarodzeniowe. Wspólnie z olsztyńską wokalistką p. Sarą Szymczak śpiewaliśmy kolędy. Od razu nastrój zrobił się świąteczny. Na zakończenie koncertu odbył się konkurs na najładniej zaśpiewaną kolędę. Spośród trójki drugoklasistów zwyciężył Eryk Dąbrowski.
Gratulujemy!
Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich Rodziców do udziału w aukcji lalek powstałych w ramach programu UNICEF - Wszystkie Kolory Świata. Licytacja odbędzie się w piątek 21 grudnia o godzinie 11.00 po przedstawieniu jasełkowym. Każdy może zaopiekować się wybraną lalką, a tym samym pomóc w zakupie szczepionek dzieciom z krajów Trzeciego Świata. Minimalny koszt to 10 zł.
W galerii prezentujemy poszczególne lalki. Wybór może okazać się trudny, bo wszystkie są piękne :)
Galeria ...
W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas dzisiaj uczniowie klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej. Zaprezentowali oni tradycyjne jasełka, w których opowiedzieli historię narodzin Jezusa. Podczas uroczystości padło wiele życzeń. Poznaliśmy też wyniki przeprowadzonego przez Szkolne Koło PCK plebiscytu na Najżyczliwszego Ucznia i Nauczyciela. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Na zakończenie przedświątecznego spotkania Szkolne Koło Wolontariusza przeprowadziło licytację lalek powstałych w ramach programu Wszystkie Kolory Świata UNICEF. Wszystkie laleczki znalazły swoich opiekunów, którym serdecznie dziękujemy.
Zdjęcia ...
"Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask."
Cudownych, prawdziwie rodzinnych Świąt
opromienionych blaskiem betlejemskiej gwiazdy
oraz spełnienia marzeń i nadziei w Nowym 2019 Roku
życzy Społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sępopolu
7 stycznia uczniowie z najmłodszej grupy wiekowej ponownie mieli przyjemność gościć muzyków z Agencji Artystycznej "Pozytywka". Tym razem artyści zapoznali nas z muzyką rosyjskiego kompozytora Sergiusza Prokofiewa, który, m. in. napisał piękną muzykę do starej bajki ludowej pt: "Piotruś i Wilk". Jest to bajka symfoniczna opowiadająca o małym chłopcu, który przechytrzył wilka. W trakcie koncertu mogliśmy wsłuchiwać się w brzmienia muzyki granej na flecie poprzecznym i klarnecie.
Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej. Tym razem kubek pełen muzyki wygrał Jakub Siemaszko z kl. III. To zwycięstwo upoważnia Kubę do udziału w półfinale. Gratulujemy!
Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
W dniu 14.01.2019 r. klasę IIIa odwiedziła Pani Elżbieta Lisowska, mama Kaliny, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty malarskie. Pani Ela z pasji i zamiłowania jest malarką, najbardziej lubi malować portrety i martwą naturę. Uczniowie chętnie słuchali opowieści o malowaniu. Podczas spotkania z uczniami pani Ela zaprezentowała swoje prace. Opowiadała dzieciom jak powstają jej obrazy oraz jakich narzędzi i przyborów używa do tworzenia swoich prac. Uczniowie mieli okazję poznać różne techniki oraz przybory malarskie, dowiedzieli się, na jakich materiałach można malować. Wspólnie oglądali galerię prac malarskich naszego gościa. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o nowe pojęcia plastyczne: pejzaż, martwa natura, portret, itp. ale najwięcej radości sprawiło im malowanie farbami pod czujnym okiem fachowca. Ochoczo chwyciły za farby i pędzle. Postanowiły wykorzystać swoje umiejętności zdobyte podczas spotkania i wspólnymi siłami na wodnym papierze stworzyły prace na temat ognia. Na zakończenie warsztatów malarskich dzieci dokonały opisu swoich prac. Artystyczne efekty można oglądać w naszej klasie.
Spotkanie z artystką było bardzo ciekawe, wywarło na dzieciach duże wrażenie i na pewno zachęciło je do rozwijania wyobraźni twórczej.
Uczniowie wraz z wychowawcą składają gorące podziękowanie Pani Elżbiecie Lisowskiej za poprowadzenie warsztatów i życzymy dalszej owocnej pracy malarskiej.
Wychowawca klasy: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
W ramach realizacji bloku tematycznego uczniowie klasy III a SP wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu. W trakcie tego spotkania dowiedzieli się jak wygląda praca strażaka i w jakiego rodzaju akcjach strażacy uczestniczą. Zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy w pełni wyposażony wóz strażacki, strój strażaka do codziennej pracy oraz narzędzia i urządzenia niezbędne strażakom podczas akcji ratunkowych. Niebywałą atrakcją dla dzieci było wejście do wozu strażackiego i krótki przejazd ulicami Sępopola.
To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Dzięki niemu utrwaliły one wiadomości zdobyte podczas zajęć. Wszyscy zgodnie przyznali, że ten zawód bardzo im się podoba i w przyszłości nie jedno z nich chciałoby zostać strażakiem.
Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Krasowskiemu Naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu oraz Panu Łukaszowi Pawłowskiemu za poświęcony nam czas.
Wychowawca: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
W oczekiwaniu na ferie zimowe uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantem, który przypomniał wszystkim o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku zimowego. Pan dzielnicowy udzielił wskazówek odnośnie zabaw na śniegu i lodzie. Zwrócił uwagę na to, by nie korzystać bez nadzoru dorosłych z zamarzniętych zbiorników wodnych oraz podał instrukcję, jak się zachować gdy sami staniemy się ofiara lub świadkiem wypadku jakim może być załamanie się lodu. Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z ulotką informacyjną "Bezpieczeństwo na lodzie" udostępnioną przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
K. Stankiewicz
Ulotka - Bezpieczeństwo na lodzie
17 stycznia 2019 r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały barwne przedstawienie o patriotyzmie nawiązujące do polskich symboli narodowych. Aktorzy ze Studia Artystycznego Arena w sposób przystępny opowiedzieli dzieje naszej Ojczyzny. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie legendę mówiącą o powstaniu państwa polskiego, wysłuchali opowieści o orle bieliku, o barwach polskiej flagi i tańcu narodowym - polonezie. Uczniowie w trakcie przedstawienia mogli wykazać się również swoją wiedzą dotyczącą geografii Polski. Wskazywali położenie stolicy, największej rzeki, gór i morza.
Na zakończenie spektaklu razem z aktorami z wielkim zaangażowaniem dzieci recytowały wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją historii przekazując uczniom ważne wartości, jakimi jest miłość i szacunek do naszej Ojczyzny.
Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
18 stycznia 2019 r. w najmłodszej grupie wiekowej był dniem wyczekiwanym przez uczniów i dzieci z przedszkola. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pierwsze dźwięki muzyki, która miała być sygnałem rozpoczynającego się balu karnawałowego. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, w której pojawiły się dzieci w kolorowych, fantastycznych strojach, rozbrzmiewała przeróżna muzyka. W porywających jej rytmach jako pierwsi wraz ze swoimi wychowawcami i wolontariuszkami bawiły się dzieci z grupy przedszkolnej oraz te najmłodsze ze "Stokrotki", a później bawili się uczniowie klas I-III. Na balu pojawiły się przeróżne postacie z bajek, nie sposób ich zliczyć i wymienić. Wszyscy bawili się doskonale uczestnicząc w tańcach oraz licznych konkursach, a czas upływał wesoło. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości. Bal w tym roku ściśle połączony był z akcją charytatywną na rzecz chorych dzieci z naszej grupy wiekowej: Aleksandra Lewdarowicza i Amelki Emilianów. Podczas zabawy można było wziąć udział w słodkiej loterii i delektować się przepysznymi ciastami z domowego wypieku. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitację Olka i Amelki.
Nauczyciele edukacji elementarnej składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję: indywidualnym sponsorom za wkład w loterię, rodzicom za pyszne wypieki, sprawnym przeprowadzeniem loterii oraz wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariusza.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.
Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
4 lutego 2019r. w najmłodszej grupie wiekowej odbyło się podsumowanie pierwszego półrocza, podczas którego zostali wyróżnieni uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce, a takich uczniów w klasach I-III jest 23. Wyróżniono również uczniów, którzy w I semestrze uzyskali 100% frekwencję, a są to: Milena Jaszczak z kl. Ia, Henryk Ruszczyński z kl. Ib, oraz pięcioro uczniów z klasy IIIa: Laura Bielicka, Piotr Ebert, Piotr Łuszczyk, Wojciech Łuszczyk, Jakub Siemaszko.
Wyróżniono również dwóch uczniów z klasy IIa, którzy opuścili tylko 1 godzinę w półroczu - Wojciech Puciato i Aleksander Śledziński.
Na uwagę zasługują również uczniowie, którzy w Punktowym Systemie Oceniania Zachowania osiągnęli najwyższe wyniki w swoich klasach: z kl. Ia - Gabriela Szerejko, z kl. Ib - Nikola Łokuciejewska, z kl. IIa - Wiktoria Roman, z kl. IIIa - Laura Bielicka.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy wysokich wyników również w II półroczu.
K. Wierzbowska
Zdjęcia ...
W pierwszy dzień po feriach w najmłodszej grupie wiekowej mieliśmy zaszczyt gościć Agencję Artystyczną "Pozytywka" z Olsztyna. Tematem przewodnim kolejnego spotkania była muzyka rozrywkowa. Uczniowie mieli okazję wsłuchiwać się z dźwięki trzech różnych gitar: klasycznej, elektrycznej i basowej. Dla wielu uczniów żywe spotkanie z muzyką to coś zupełnie nowego i fascynującego. Jak zwykle nasi uczniowie wzięli udział w inscenizowanej opowieści muzycznej i świetnie odzwierciedlili swoje role. Wszyscy podczas koncertu jak zawsze świetnie się bawili. Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej, w którym oprócz nagrody książkowej jest możliwość przejścia do kolejnego etapu konkursu. W tym miesiącu kubek pełen muzyki wygrała Nikola Łokuciejewska z klasy Ib. To zwycięstwo upoważnia Nikolę do udziału w półfinale.
Gratulujemy!
Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
|
|
|
Nasze przedszkole |
|
|
Współpraca |
|
|
Logowanie |
Zapomniane hasło? Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
|
|
|