oben links oben rechts
left border
Strona Główna Kontakt - szkołaMaja 03 2024 22:47:18
NASZA SZKOŁA
















Strona główna BIP
Rok szkolny 2018/2019 2 semestr cz1
Od 11 lutego 2019r. do 22 lutego 2019r.- można złożyć wnioski jeszcze na ten rok szkolny 2018/2019 o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Liczba miejsc wolnych przedszkolu wynosi 2.
Zasady rekrutacji ...

Wnioski ...













13. 02. 2019 r. w ramach realizacji programu doradztwa zawodowego uczniowie klasy III a SP odwiedzili Gabinet Rehabilitacyjny w Sępopolu i wzięli udział w spotkaniu z panią fizjoterapeutką. Uczniowie podczas rozmowy z panią Alicją dowiedzieli się, co to jest fizykoterapia, na czym polega praca fizjoterapeuty, zobaczyli jakiego sprzętu do zabiegów leczniczych używają fizjoterapeuci. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w pogawędce, zadawały pytania, a także brały aktywny udział w prezentacji jako pacjenci. Pani wskazywała jak dbać o prawidłową postawę ciała, zachęcała do aktywności ruchowej i uprawiania sportu, gdyż dzięki gimnastyce całego ciała kształtuje się sylwetka. Zwróciła uwagę na właściwe kształtowanie postawy od najmłodszych lat - sposób siedzenia na krzesełku, postawa podczas odrabiania lekcji przy biurku - wszystko to wpływa na jakość i komfort naszego funkcjonowania w przyszłości.
Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują p. Bożenie Majchrzak-Konarzewskiej za umożliwienie poznania Gabinetu Rehabilitacyjnego, a p. Alicji-Konarzewskiej- Kwakszys za poświęcony nam czas i cenną lekcję prozdrowotną.

Wychowawca klasy: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...













"Podziel się Sercem z Klaudią" to kolejna akcja, którą 14 lutego 2019 r. przeprowadzili wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu. Jej celem było zebranie środków na pomoc w leczeniu Klaudii, siostry jednego z naszych kolegów. Klaudia oczekuje na nowe, zdrowe serduszko i cały czas spędza w szpitalu w Zabrzu. Z przeprowadzonego kiermaszu ciast zebraliśmy kwotę 234 złotych, którą przekażemy Fundacji AVALON opiekującej się Klaudią. Myślę, że Klaudia szczególnie ucieszy się z przygotowanych własnoręcznie przez uczniów WALENTYNEK, które prześlemy jej do szpitala.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...










Uczniowie klasy II a realizując program doradztwa zawodowego, gościli w szkole p. Magdę, która prowadzi salon fryzjerski w naszej miejscowości. Pani fryzjerka wyczerpująco opowiedziała uczniom o swojej pracy, zaprezentowała przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów. Na włosach jednej z uczennic pani Magda ,,wyczarowała" kolorowe pasemka, które się spodobały nawet chłopcom. Uczniowie obejrzeli katalogi z fryzurami, wzięli również udział w konkursie plastycznym. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze, natomiast Dawid i Zuzia L. nagrody za wyróżnione prace plastyczne.
Serdecznie dziękujemy pani Magdzie Misiewicz, że przyjęła zaproszenie.

Wychowawca: M.Płatek
Zdjęcia ...












Pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki, ma swoje stałe miejsce w kalendarzu szkolnych wydarzeń. Jak zwykle głównym celem spotkania z pierwszoklasistami było zapoznanie ich ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru. W tym roku w pasowaniu uczestniczyło 28 uczniów klas pierwszych. Uczniom zostały przeczytane Prośby książki. Chętni wzięli udział w konkursie, w którym mieli okazję wykazać się wiadomościami o książkach i znajomością postaci literackich, a także rozwiązać zagadki związane z bohaterami bajek. Na zakończenie wszyscy uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zobowiązali się do przestrzegania zasad bibliotecznych i szanowania wypożyczonych książek, po czym zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali zakładki do książek.Była to tez okazja do pierwszego wypożyczenia książki.

H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ....



W ramach realizacji projektu edukacyjnego gościliśmy uczniów Liceum Ogólnokształcącego, którzy swoją relację z tego wydarzenia umieścili na portalu społecznościowym. Zobacz wpis i zdjęcia



Gratulujemy uczennicy Kasi Sinkiewicz I miejsca i awansu do etapu powiatowego. Więcej na ten temat na stronie Sępopola (Link tutaj)











27 lutego 2019 r. uczniowie klasy III a wybrali się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu na spotkanie z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który w naszym mieście działa już drugi rok. Dowiedzieliśmy się, że studentami UTW są seniorzy, którzy swój wolny czas na emeryturze poświęcają na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Działają w wielu sekcjach propagując różne formy aktywności zarówno intelektualnej jak i fizycznej. Dowiedzieliśmy się, że jest również sekcja kulinarna, muzyczna, warsztaty z technologii komputerowej czy plastycznej. Nasza klasa miała możliwość wspólnego uczestnictwa w warsztatach plastycznych, które tym razem odbywały się pod hasłem zbliżających się świąt wielkanocnych. Włączyliśmy się w przygotowywanie kolorowych jajek ze styropianu, które ozdabialiśmy metodą decoupage oraz tworzyliśmy własne kartki świąteczne malując je palcami. Były to pierwsze tego typu warsztaty, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie, gdyż dostaliśmy zaproszenie na kolejne spotkania.
Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują pani Magdalenie Gutkowskiej dyrektor M-GOK w Sępopolu za możliwość uczestnictwa w zajęciach z członkami UTW, a pani Ewie Siedler za przygotowanie i poprowadzenie warsztatów plastycznych.

Wychowawca: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...











Ostatni dzień lutego w grupie elementarnej był dniem nie tylko obfitującym w słodkie atrakcje, ale również dniem zabawy kończącego się karnawału. Przy muzyce bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III. Podczas rozbrzmiewającej muzyki w rytmach ulubionych piosenek każdy mógł wziąć udział w słodkiej loterii. Zakupiony los krył swoją niespodziankę, a dodatkiem w tłusty czwartek był pączek, żeby tradycji stało się zadość. Dochód z loterii został przeznaczony na dofinansowanie wycieczek kulturalno-krajoznawczych w grupie elementarnej.

Nauczyciele edukacji elementarnej dziękują rodzicom: p. Edycie Ebert, p. Marlenie Pawłowskiej, p. Ernestowi Szafrańskiemu za zaangażowanie się w przeprowadzenie loterii, a p. Krystianowi Pawłowskiemu za przygotowanie oprawy muzycznej.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...
Film1
Film2













5 marca 2019 r. chętni uczniowie z klas VIII i III gimnazjum odwiedzili zakład W- M Glass w Bartoszycach, produkujący szklane elementy do mebli i architektury. Wycieczka była możliwa dzięki udziałowi naszej szkoły w programie wspomagania uczniów w wyborze zawodu Laboratorium- Mój Profil. Uczniowie zobaczyli jakie zadania wykonują osoby na poszczególnych stanowiskach pracy tj. pracownicy produkcji, drukarze, szlifierzy. Mogli się przekonać jakie warunki pracy panują w poszczególnych działach tj: szlifiernia, hartownia, magazyn, drukarnia. Młodzieży zaprezentowano oferowane przez zakład produkty i usługi, które na co dzień możemy zaobserwować w otaczającej nas rzeczywistości. Uczniowie przyznali, że praca w zakładzie na działach produkcyjnych niestety nie należy do najlżejszych, ale może także stwarzać szansę rozwoju dla osób ambitnych i zaangażowanych.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...













4 marca odwiedzili nas nasi absolwenci ze swoim projektem. Zieloni bohaterowie przeprowadzili zajęcia w każdej grupie wiekowej od 1 klasy podstawówki do 3 gimnazjum. Mówili o ekologii i problemie z nadmiarem śmieci na świecie, a także dali kilka wskazówek jak "ratować świat", jeśli chcecie zobaczyć jak sobie radzą zapraszamy na Facebooka: https://www.facebook.com/greenheroes18/
Zdjęcia...














4 marca 2019 r. w grupie elementarnej gościliśmy muzyków z Agencji Artystycznej Pozytywka. Tym razem występ artystów przedstawiał opowieść muzyczną o złym czarnoksiężniku, który uwielbia wrzaski o poranku, a jego zabawę zakłóca łagodna, harmonijna muzyka dobiegająca z sąsiedniego królestwa.
Tradycyjnie na koniec spotkania odbył się konkurs wiedzy muzycznej, w którym wejście do finału wywalczył Antoni Puczko z grupy 0a. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań finałowych.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...



8 marca 2019 w MDK w Bartoszycach odbył się powiatowy konkurs piosenki angielskiej. Miło nam pogratulować Kasi Orłowskiej wyróżnienia. Więcej o tym wydarzeniu można dowiedzieć się na stronie MDK klikając TUTAJ













W piątek, 8 marca 2019 r. uczniowie klasy III a SP gościli u siebie na zajęciach logopedę szkolnego p. Kamilę Naruszewicz. Podczas spotkania dowiedzieli się, że logopeda nie tylko zajmuje się korygowaniem wad wymowy u dzieci, też u dorosłych. Pani Kamila opowiadała o swojej pracy, jakie pomoce wykorzystuje podczas ćwiczeń logopedycznych, wyjaśniła uczniom z czego wynikają wady wymowy i które z nich są najtrudniejsze do skorygowania. Zademonstrowała także jak należy wykonywać niektóre ćwiczenia, żeby korygować wymowę niektórych głosek. Ćwiczyliśmy również prawidłowe oddychanie i każdy z nas już zapamięta, że należy oddychać nosem. Bardzo ważne jest, że w trakcie terapii logopedycznej należy ścisłe stosować się do zaleceń logopedy i systematycznie ćwiczyć w domu.
Dziękujemy Pani Kamili za ciekawe przeprowadzenie zajęć i miłą niespodziankę jaką sprawiła każdemu uczniowi.

K. Wierzbowska
Zdjęcia ...




Woluntariusze zachęcają wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół naszej szkoły do głosowania na laleczkę (Francuzka wykonana przez klasę Vb) biorącą udział w konkursie programu Wszystkie Kolory Świata w dniach 11-15 marca 2019.

Wchodzimy na stronę: www.wszystkiekoloryswiata.pl
- klikamy zagłosuj,
- w miejsce szukaj wpisujemy Sępopol, wyświetla się nam nasza laleczka
- klikamy oddaj głos
- musimy się zalogować na Facebooka
- jeszcze raz kliknąć zagłosuj.

Głos można oddać tylko raz.


Ogłaszam rekrutację uzupełniającą do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu na rok szkolny 2018/2019.
Wydawanie i przyjmowanie "Wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu" 7 marca 2019 r. do 20 marca 2019 r. w godzinach pracy sekretariatu 7.15 -15.15.

Zasady rekrutacji ...











Klasa I b udała się z wizytą do Banku Spółdzielczego w Sępopolu. Uczniów przywitała Pani dyrektor Hanna Wietrzykowska - Czapla i na samym wstępie podpytywała dzieci czy wiedzą po co przychodzi się do banku. Wszyscy doskonale widzieli, że w banku są pieniądze, które są bardzo ważne w codziennym życiu
i trzeba o nie dbać. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, co to są pieniądze oraz jakich transakcji można nimi dokonywać, a także dlaczego warto oszczędzać i na co można przeznaczyć oszczędzone pieniądze. Dowiedzieli się także co to jest kredyt i dlaczego dorośli klienci banku z niego korzystają oraz do czego służy karta i bankomat. Uczniowie zobaczyli także jak wygląda praca w banku nie tylko od strony klienta, ale także co jest w banku po jego tajemniczej stronie -czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć!
To była bardzo ciekawa lekcja.
Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują pani Hannie Wietrzykowskiej Czapli dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Sępopolu za umożliwienie zobaczenia pracy bankowców .

Lucyna Basiukiewicz
Zdjęcia ...












Zbliżające Święta Wielkanocne to okazja, aby przypomnieć sobie polskie tradycje wielkanocne. I tak 14 III 2019 r. uczniowie klasy II a wraz z rodzicami, babciami, ciociami oraz wolontariuszkami uczestniczyli w warsztatach tworzenia palm wielkanocnych. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, wykazali się kreatywnością i inwencja twórczą. Powstały przepiękne palmy, każda inna, niepowtarzalna. Wykonane dzieła przekazane zostaną na kiermasz. Dochód ze sprzedaży przekazany będzie na leczenie naszej uczennicy Amelki.
Wszystkim rodzicom dziękuję za poświęcony czas, za przygotowanie różnorodnych materiałów do wykonania palm oraz za zaangażowanie.


Wychowawca M.Płatek
Zdjęcia ...













11 marca 2019 r. uczniowie klasy I a wraz z przybyłymi rodzicami uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonali ozdoby/ stroiki na zbliżające się święta wielkanocne. Zespół klasowy pracował w trzech grupach. Każda z nich wykonywała inny rodzaj ozdoby.Mając do dyspozycji różnorodność materiałów, przyniesionych przez dzieci z domów, wszyscy stworzyli własnoręczne, piękne prace. Większość uczniów swoje dzieła zabrało do domów, aby były dekoracją podczas świąt. Kilkoro jednak zdecydowało się na wystawienie swoich prac w konkursie organizowanym w MGOK w Sępopolu. Uczestnictwo w warsztatach dało możliwość współdziałania rodziców i dzieci, oraz stworzyło warunki do rozwijania kreatywności i twórczości naszych uczniów.

H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...







Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom wysokich osiągnięć w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych:
- Aleksandrze Bójko tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie z Biologii,
- Oliwii Wziątek tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie z Wiedzy o Społeczeństwie,
- Urszuli Jusiak tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Biologii.





"Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, w ogień Cię wrzucamy, bo Wiosnę witamy!"






Tradycyjnie, jak co roku 21 marca w najmłodszej grupie wiekowej obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie wraz z wychowawcami w wiosennym, barwnym korowodzie ruszyli na stanicę, gdzie zgodnie z tradycją w pobliżu rzeki zimowa panna została spalona. Aby położyć kres zimie, przy ognisku palącej się kukły śpiewaliśmy piosenki o wiośnie. W ten sposób pożegnaliśmy zimę i z wielką radością powitaliśmy wiosnę. Dzień był bardzo udany, na wielu twarzach gościł uśmiech i widać było ogromną radość.

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...











Z okazji Światowego Dnia Kota (17 lutego) biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny dla wszystkich miłośników miauczących czworonogów. Prace na konkurs mogły być wykonane na kartce papieru A4 lub w formie przestrzennej (figurka). Wykorzystać można było różne materiały np.: włóczkę, tkaniny, plastik, modelinę, plastelinę itp. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w bibliotece szkolnej oraz na tablicy przy pokoju nauczycielskim. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...










22 marca 2019 r. w Bartoszyckim Domu Kultury w Bartoszycach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu proekologicznego "Green Heroes", którego twórcami byli uczniowie LO im. S. Żeromskiego w Bartoszycach, w znacznej części nasi absolwenci. Licealiści uczestniczyli wcześniej w spotkaniach edukacyjno- promocyjnych z przedszkolakami i uczniami naszej szkoły. W czasie gali podsumowano konkurs plastyczny "Drugie życie butelki". Nasi uczniowie byli najliczniejszą grupą, która wzięła udział w konkursie. Nagrodzeni zostali: Zuzanna Wojnowska- I miejsce, Wiktoria Szafrańska - II miejsce i Michał Mikos - III miejsce. Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia - M. Stankiewicz i P. Romanowi. Gratulujemy zwycięzcom!!!
Galę uświetnił występ uczniów z klasy II a, którzy pod czujnym okiem Pani Marii Płatek zaprezentowali scenkę i piosenkę o tematyce ekologicznej. Realizatorzy projektu nie kryli wzruszenia widząc występy najmłodszej grupy ich odbiorców. W nagrodę klasa II a otrzymała kosz wypełniony owocami i słodyczami.
Nasza szkoła otrzymała oficjalne podziękowanie za zaangażowanie i wsparcie w realizacji projektu "Green Heroes".
Zdjęcia ...











W marcu już po raz drugi spotykamy się z artystami Agencji Artystycznej "Pozytywka" z Olsztyna. Tym razem tematem przewodnim były dwa różnie brzmiące instrumenty: tuba i flet poprzeczny. Uczniowie wsłuchiwali się z dźwięki tych jakże różnych instrumentów ćwicząc się w rozpoznawaniu dźwięków niskich i wysokich. Tradycyjnie, nasi uczniowie wzięli udział w inscenizowanej opowieści muzycznej, w której dowiedzieli się, kto to jest kapelmistrz i jaki repertuar najczęściej grywany jest przez orkiestry dęte. Muzyczne spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy muzycznej. Do udziału w półfinale zakwalifikowała się Gabriela Szerejko z klasy I a. Gratulujemy!

Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...











Uczniowie klasy I b w ramach realizacji zadań z doradztwa zawodowego udali się do księgarni w Sępopolu. Głównym celem wizyty było poznanie pracy księgarza, a także zwrócenie uwagi najmłodszych czytelników na różnice i podobieństwa między księgarnią i biblioteką oraz przypomnienie zasad zachowania się w księgarni . Ponadto uczniowie mieli możliwość zobaczenia, że w księgarni można kupić książki zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Można zaopatrzyć się także w różnorodne artykuły papiernicze, a także zabawki.
To była bardzo ciekawa lekcja.

Wychowawczyni kl. Ib L. Basiukiewicz
Zdjęcia ...





Drodzy Koledzy, Drogie Koleżanki, tak jak już wiecie, podjęłyśmy wyzwanie i ubiegamy się o mandat na XXV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku zadanie konkursowe polega na przedstawieniu losów wojennych wybranego posła II Rzeczypospolitej. My postanowiłyśmy kontynuować dzieło naszych starszych kolegów i utrwalić w trwały sposób postać Ireny Kosmowskiej - jednej z ośmiu kobiet posłanek Sejmu Ustawodawczego. W tamtym roku poznałyśmy jej poglądy polityczne i walkę o mandat. Zainteresowało nas ,,co było dalej, jak przeżyła wojnę. Efektem naszej pracy jest film pod tytułem "Wojna i ja", do którego obejrzenia Was serdecznie zapraszamy. Kliknijcie poniższy link.
Film "Wojna i ja"

Jeśli się Wam podoba dajce lajka:)



Szanowni Rodzice!
Informuję, że w przeprowadzonym na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu referendum, pracownicy szkoły opowiedzieli się za strajkiem.
W związku z powyższym istnieje możliwość, że planowany od 8 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) strajk nauczycieli i pracowników oświaty odbędzie się także w naszej szkole i trwać będzie do odwołania. Zdaję sobie sprawę, że protest pracowników oświaty może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci, ale uprzejmie proszę o zapewnienie w tych dniach opieki dla swoich dzieci.
Jednocześnie proszę śledzić zapisy na stronie szkoły: oraz w dzienniku elektronicznym, gdyż tam pojawi się komunikat o terminie rozpoczęcia i zakończenia strajku.
Prosimy Państwa o wyrozumiałość i wsparcie w trudnej sytuacji.

Dyrektor ZSP w Sępopolu Edyta Jurewicz-Bach











Dnia 2 kwietnia 2019 r. w klasie III a odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem artystki rękodzieła Pani Zofii Lisowskiej - babci naszej uczennicy Kaliny. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o polskich tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się skąd wywodzi się tradycja malowania jajek, po co się to robi oraz jakie są techniki ich zdobienia. Każdy miał możliwość ozdabiania pisanek według własnego pomysłu, a przy tym wykazać się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Gotowe pisanki, na razie zdobią naszą salę lekcyjną, ale na święta uczniowie zabiorą je do swoich domów, aby były ozdobą stołu wielkanocnego.

Dziękujemy Pani Zofii za przybycie, przygotowanie potrzebnych materiałów i poprowadzenie warsztatów, które dały uczniom dużo radości i pozwoliły na rozwijanie ich wyobraźni i twórczości artystycznej.

Wychowawca: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia...












28 marca 2019 r. uczniowie z najmłodszej grupy wiekowej wybrali się wycieczkę do Teatru Lalek w Olsztynie. Głównym celem wyjazdu było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Uczniowie oglądali spektakl pt. "Przygody Sindbada żeglarza", podczas którego doświadczyli wielu przeżyć i z dużym zainteresowaniem śledzili niezwykłe losy głównego bohatera. Przedstawienie rozgrywane jest w wielu technikach teatralnych. Oprócz gry aktorskiej, wykorzystywane są w nim lalki, maski, cienie, przedmioty. Reżyser sięgnął do konwencji czarnego teatru i pantomimy. Doskonała gra aktorska sprawiła, że przedstawienie było piękne, a dzieci - zachwycone. Najbardziej podobały się zmieniające się sceny i dekoracje. Wyjazd do teatru wzbudził wiele emocji, sztuka wszystkim się podobała o czym świadczyły pozytywne komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...











W ramach realizacji bloku tematycznego i programu doradztwa zawodowego uczniowie klasy III a SP w dniu 4 kwietnia 2019 r. wybrali się na wycieczkę do sępopolskiej apteki "Melissa", której celem było poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty.
Gdy dotarliśmy na miejsce Pani farmaceutka opowiadała uczniom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa można w niej kupić. Wytłumaczyła, co to jest recepta, kto ją przepisuje i jak ją można realizować. Uczniowie zobaczyli, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby utrudnione. Uczniowie dowiedzieli się również, że praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Podczas spotkania Pani farmaceutka przypomniała wszystkim, że podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania.
Na zakończenie spotkania uczniowie zostali obdarowani słodkimi łakociami.

Dziękujemy Pani Iwonie Siemaszko za poświęcony czas i ciekawe wprowadzenie w tajniki ważnej i odpowiedzialnej pracy farmaceuty.

Wychowawca: Krystyna Wierzbowska
Zdjęcia ...










W czwartek 4. 04. 2019r. uczniowie klas I a i II a odwiedzili Urząd Pocztowy w Sępopolu. Celem wizyty było zapoznanie się z pracą w UP, z drogą listu lub innej przesyłki od nadawcy do odbiorcy oraz utrwalenie nawyku właściwego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wizyta była poprzedzona nauką adresowania i pisania kart pocztowych, w których uczniowie zachęcali do odwiedzenia naszych okolic swoich rówieśników z innych szkół, w ramach ogólnopolskiej akcji "Wielka mapa Polski".

H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...





W wielkanocne zdarzenie, piękne Zmartwychwstanie
kończy pracę Boga, lecz to nie jest rozstanie, to dopiero początek,
to się rodzi nadzieja, że Jezus
żyjąc wśród nas, świat na lepsze zmienia.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"


życzy Społeczność ZSP w Sępopolu



Ogłaszam rekrutację do Przedszkola Samorządowego na rok szkolny 2019/2020
Wydawanie i przyjmowanie Wniosków o przyjęcie dziecka (kandydata) do Przedszkola Samorządowego w Sępopolu od 22 kwietnia 2019 r. do 10 maja 2019 r. w godzinach pracy sekretariatu 715- 1515 i na stronie szkoły www.zspsepopol.pl (Na podstawie Zasad rekrutacji z 18 kwietnia 2019 r).

Dyrektor ZSP w Sępopolu

Zasady rekrutacji

Wniosek do przedszkola










Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do akcji charytatywnej "Kilometry Dobra 2019", której organizatorem jest Fundacja "Przyszłość dla dzieci". W ramach tej akcji włączyliśmy się w bicie rekordu ułożenia jak najdłuższej trasy ze złotówek, które zostaną zebrane przez placówki i organizacje biorące udział w akcji.

9 maja 2019 r. wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniężną. Do specjalnych puszek można było wrzucić symboliczną złotówkę lub kupić w holu przy pokoju nauczycielskim ciasto upieczone przez wolontariuszy.
Dzięki Waszemu wsparciu przekazaliśmy na konto fundacji 436,13 zł. Zebrane fundusze zostaną wykorzystane na leczenie i rehabilitację dzieci z Warmii i Mazur podopiecznych fundacji.
Dziękujemy za Wasze wsparcie.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...






Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnienia, jakie przyznała naszej placówce Fundacja Szansa dla Niewidomych. Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w konkursie Idol 2019 w województwie warmińsko-mazurskim w kategorii Placówka Oświatowa.

Celem konkursu jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, które w najznakomitszy sposób zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących oraz w walce o emancypację tego Środowiska.
Bardzo dziękujemy!












14 maja 2019 r. piętnastu uczniów kończących w tym roku gimnazjum i szkołę podstawową odwiedziło ZSCKR w Karolewie. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz jej bazą lokalową. Zwiedzili specjalistyczne pracownie, w których prowadzone jest m.in. kształcenie w zawodach kucharz, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii czy technik architektury krajobrazu. Obejrzeli również warsztaty, w których prowadzona jest nauka praktycznej nauki dla zawodów tj: mechanik- operator pojazdów i maszyn rolniczych, czy technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Uczniom bardzo spodobał się internat, w którym panują dogodne warunki do wypoczynku i nauki.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...












9 maja 2019 r. społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sępopolu włączyła się w IV ogólnopolską akcję bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".
Celem akcji jest:
- promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
- integracja środowiska lokalnego;
- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
- zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Łącznie na 2. przerwie międzylekcyjnej zgromadziło się 96 osób. Nauczyciele czytali uczniom i przedszkolakom, starsi- młodszym lub każdy indywidualnie. Przenosiliśmy się w literacką rzeczywistość w różnych miejscach: w salach lekcyjnych, na korytarzach i w bibliotece szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym ciekawym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że włączenie się naszej szkoły w akcję przyczyni się do większego zainteresowania książką i nadejdzie moda na czytanie.

Organizatorzy I. Gutowska, H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...












Na przełomie kwietnia i maja 2019 r. w nasze szkole, w dwóch grupach przedszkolnych realizowany był profilaktyczny program edukacji antytytoniowej ,,Czyste powietrze wokół nas. Zajęcia ukierunkowane były na wdrażanie dzieci do podejmowania świadomych wyborów, kształtowanie prozdrowotnych postaw wobec zjawiska palenia tytoniu. Program obejmował następujące zagadnienia: ,,Co i dlaczego dymi?, ,,Jak się czuję kiedy dymi papieros?, "Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?, ,,Jak unikać dymu tytoniowego?.
Program został zrealizowany w całości w oparciu o przygotowane materiały - scenariusze, prezentację, karty pracy.
Tematyka zajęć cieszyła się zainteresowaniem szczególnie starszych dzieci, które doskonale przyswoiły sobie prezentowane treści. Dzieci potrafią wskazać źródła dymów, ich rodzaj i wpływ na jakość oddychania. Potrafią wymienić podstawowe skutki palenia tytoniu oraz wskazać możliwe sposoby unikania dymu tytoniowego. Rozpoznają znaki świadczące o zakazie palenia papierosów, w tym papierosów elektronicznych. Dzieci polubiły postać maskotki programu Dinka i chętnie uczyły się piosenki o nim.
Część rodziców w czasie spotkania podsumowującego stwierdziła, że dzieci podejmowały w domu rozmowę na temat problematyki palenia, dzieliły się zdobytą wiedzą z najbliższymi. Dodatkowo na spotkaniu 16 maja 2019r. przekazano rodzicom ulotki edukacyjno- informacyjne dotyczące szkodliwości palenia i skutków biernego palenia udostępnione na stronie WSSE w Olsztynie.

K. Stankiewicz
Zdjęcia ...











16. 05. 2019 r. uczniowie klasy I a i I b udali się na wycieczkę do PSP w Bartoszycach.
Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych jest jednym z celów podstawy programowej. Uczeń powinien wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Dlatego celem naszego wyjazdu PSP było poznanie specyfiki pracy strażaków.
W trakcie wycieczki uczniowie mieli możliwość włożyć mundur małego strażaka i w nim uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Podczas zajęć poruszane były następujące tematy:
- zasady ewakuacji,
-zasady alarmowania służb ratowniczych,
-zagrożenia pożarowe w domu i w szkole
-postępowanie podczas pożaru
- przedstawienie zagrożeń pożarowych na obszarach leśnych
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał Certyfikat "Dzielny mały strażak", a także odblaskowy breloczek. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Wychowawczynie - L. Basiukiewicz, H. Petrecka- Wrzosek
Zdjęcia ...













Od wielu lat nasi uczniowie zdobywają mandaty poselskie i reprezentują województwo warmińsko-mazurskie podczas obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku również trzy dwuosobowe zespoły podjęły się tego wyzwania i przystąpiły do konkursu, który polegał na trwałym udokumentowaniu losów wojennych wybranego posła II Rzeczypospolitej. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ wszyscy osiągnęli sukces. Ich prace zostały bardzo wysoko ocenione przez pracowników IPN-u i znalazły się one w pierwszej dziesiątce województwa. 23 maja 2019 r. Oliwia Wziątek, Katarzyna Sinkiewicz, Urszula Jusiak, Patrycja Włodarczyk, Michał Wach i Gabriel Grochal otrzymali nominacje poselskie od Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i tym samym wezmą udział w XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca w Warszawie. Warto dodać, że zespół Oliwia i Kasia zajął pierwsze miejsce w województwie. Dziewczęta w w związku z tym zostały zaproszone do udziału w pracach komisji sejmowej, której obrady miały miejsce 10 i 11 maja w Sulejówku.

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych obrad.
Zdjęcia ...













27 maja 2019 r. odbyło się ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie z muzyką, na którym przypomniane zostały przygody niesfornego Adasia Niezgódki. Odbył się również finał konkursu "Mistrza wiedzy muzycznej", w którym I miejsce zdobył Eryk Dąbrowski z kl. II a, II miejsce Nikola Łokuciejewska z kl. I b i III miejsce Gabriela Szerejko z kl. I a.

H. Petrecka-Wrzosek
Zdjęcia ...











30.05.2019r dzieci z grup przedszkolnych były w Krainie Mądrych Klocków w Olsztynie. Zabawa była przednia. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że koniecznie muszą tam wrócić.

I. Kuniej
Zdjęcia ...










W marcu tego roku nasza placówka przystąpiła do wojewódzkiego konkursu "Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego"; pod hasłem "Wsi spokojna, wsi wesoła" - czyli zakątki rustykalne w szkolnym ogrodzie dydaktycznym.
Cele:
- przywrócenie pamięci o dawnych ogrodach wiejskich;
- wspieranie kształtowania kompetencji kluczowych;
- rozpropagowanie idei przedszkolnego i szkolnego ogrodu dydaktycznego;
- rozpropagowanie postaw proekologicznych poprzez kształtowanie szacunku do bio- i georóżnorodności;
- zwiększenie liczby siedlisk dla pożytecznych owadów, płazów, gadów, ptaków i ssaków;
- kształcenie umiejętności tworzenia środowiska zróżnicowanego biologicznie
i przyjaznego człowiekowi, zwierzętom i roślinom oraz dbania o nie;
- podniesienie estetyki i funkcjonalności terenu wokół przedszkola lub szkoły;
kształcenie umiejętności fotograficznych
Nasza placówka doskonale wpisuje się w powyższe cele wyznaczone przez OCEE WMODN w Olsztynie Od kilku lat troskliwie tworzymy i opiekujemy się naszymi zielonymi zakątkami stworzonymi wokół budynku Przedszkola. Cieszą one nas swoim pięknem od wczesnej pory wiosennej do późnej jesieni . Wielokrotnie też stają się nasza salą lekcyjną, w której uczymy się i bezpośrednio doświadczamy kontaktu z przyrodą.


Nauczycielki przedszkola oraz edukacji wczesnoszkolnej w ZSP Sępopol
Zdjęcia ...
Film












W miniony piątek obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z Festynem Rodzinnym. Ważnym elementem uroczystości, decyzją organu prowadzącego, było przeniesienie dotychczasowego imienia Gimnazjum Szkole Podstawowej. Od tej pory będzie nosiła ona imię Ireny Sendlerowej. Po raz kolejny też został wręczony tytuł "Ucznia Otwartego Serca". W tym roku Kapituła Tytuły przyznała go uczniowi klasy III b Gabrielowi Grocholowi. W tej części uroczystości zgromadzeni gości i społeczność uczniowska obejrzeli montaż słowno-muzyczny "Dobro powraca", który odwoływał się do najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka, wartości, którymi w swojej działalności kierowała się patrona szkoły - I. Sendlerowa.
Następnie, dzięki sprzyjającej aurze, uroczystość była kontynuowana na posesji szkolnej. Pani Dyrektor uroczyście otworzyła XIX już Festyn Rodzinny połączony z obchodami XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji. Na scenie zaprezentowali się nasi najmłodsi wychowankowie. Między kolejnymi występami zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczno-literackie "Małżeństwo-dobre relacje, silna rodzina", "Ja za dwadzieścia lat", "Między marzeniem a planem", "Mistrz czytelnictwa". Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a ich prace można podziwiać w korytarzach szkoły. Zostały też wręczone karty rowerowe.
Nieco starsi-uczniowie klas IV-VI wspólnie z rodzicami i wychowawcami rywalizowali w międzyklasowym turnieju. Zwycięstwo po zaciętej rywalizacji wywalczyła drużyna klasy VI b. Najstarsi natomiast rozegrali mecz pożegnania. Złote medale wywalczyła klasa III a G. Kolejną atrakcją wzbudzającą wiele emocji były przygotowane przez uczniów klasy VII b i III a pokazy naukowe, w trakcie których każdy uczestnik mógł zrobić sobie zabawkę "gniotka". Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz szkolenia psa i prezentacja warsztatu pracy przygotowana przez Funkcjonariuszy Placówki SG w Sępopolu.

Bardzo ciekawym, a zarazem ważnym elementem Festynu było podsumowanie projektu "Szkoła z prawami dziecka" UNICEF. Gwiazdami szeryfa uhonorowani zostali: Jacek Szwark, Ewa Siedler, Joanna Maszota, ks. Mariusz Grabas.

Uczestnicy Festynu mogli skorzystać z różnych stoisk. Łasuchów zachęcała do odwiedzin kawiarenka. Każdy mógł spróbować szkolnych zapiekanek, pierogów. A na wszystkich, którzy wytrwali do końca czekała pyszna grochówka.

Dni Rodziny w naszej szkole należy zaliczyć do udanych. Były one okazją do zintegrowania społeczności szkolnej i lokalnej, przyniosły wiele satysfakcji, emocji uczestnikom, dzieciom, uczniom i ich rodzicom.

Zdjęcia ...


Strefa rodzica

Nowa strona WWW



Zbiórka na sztandar





Nasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1763087 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor