oben links oben rechts
left border
Strona Główna Kontakt - szkołaKwietnia 13 2024 05:30:19
NASZA SZKOŁA
Strona główna BIP
70 - lecie Szkoły Podstawowej w Sępopolu

14 X 2016 r. świętowaliśmy jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej w Sępopolu. Licznie przybyłych gości i społeczność szkolną powitały już od zewnątrz wyeksponowane zdjęcia, które niczym kamienie milowe ilustrowały najważniejsze wydarzenia z życia szkoły. Na specjalnie przystrojonych szkolnych korytarzach wyłożono kroniki klasowe, drużynowe, wyeksponowano dawne szkolne atrybuty. Wzrok zwiedzających przyciągały duże fotografie kadry pedagogicznej z różnych okresów, a także prezentacja multimedialna na temat życia szkolnego przez lata.
Podczas uroczystej akademii przybyłych powitała dyrektor szkoły Irena Bujalska, wygłaszając okolicznościowe przemówienie (w załączeniu). Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: władze miasta, przedstawiciele nadzoru i różnych instytucji wspierających, emerytowani i obecni nauczyciele i pracownicy, rodzice, uczniowie, absolwenci.
W Dniu Edukacji Narodowej zgodnie z tradycją pracownicy szkoły otrzymali Nagrody Dyrektora za osiągniecia w minionym roku. Pewną nowością, ale za to kluczową, stało się pasowanie na ucznia 9 pierwszoklasistów. Ta nieliczna grupa najmłodszych uczniów na oczach zaproszonych gości najpierw zaprezentowała się w piosenkach, tańcu, wygłaszaniu tekstów z pamięci, a następnie złożyła ślubowanie i dostąpiła aktu pasowania. Bardzo dobrze zaprezentował się chór, składający się z absolwentów będących w różnym wieku. Chór pod batutą pana Krzysztofa Łuszczyka przeprowadził zebranych przez lata istnienia szkoły, prezentując wiązanki piosenek i tym samym wywołując wspomnienia, młodość i chęć wspólnej zabawy, szczególnie wśród starszej publiczności.
Do oklasków i uśmiechu skłoniły poczynania dwóch drużyn, które rywalizowały w konkursie ,,Kocham Cię, Szkoło!". Zastosowana formuła konkursu ,,na żywo" zarówno dla uczestników, jak i publiczności stwarzała okazję do przypomnienia historii szkoły, przywołania tekstów literackich z dawnego kanonu lektur, ale też poznania specyfiki współczesnej szkoły. Z przyjemnością przemieszczaliśmy się w czasie wraz z uczniami prezentującymi szkolną modę. Zwyciężyła reprezentacja klasy IVb składająca się z: uczennicy Michaliny Kowalewskiej, wychowawczyni- pani Marzeny Wolińskiej- Łosiewicz, emerytowanej nauczycielki pani Józefy Adamowicz i rodzica- pani Justyny Kożuch
Finałowa piosenka w wykonaniu absolwentki-nauczycielki pani Beaty Kondej porwała wszystkich do wspólnego śpiewania i jeszcze długo w sali gimnastycznej pobrzmiewały słowa:
"Przez Twe mury, Twe mury szerokie oszalałem
słońce, gwiazdy dziś Tobie oddały cały blask
a ja serce swe młode, gorące Ci oddałem
Tak zakochać się można w swej szkole tylko raz".


Następnie zebrani udali się na przechadzkę po szkole, wyrażali uznanie za wygląd i wyposażenie klas, zatrzymywali się i trzymając szkolne kroniki, wspominali, wspominali, wspominali. Wspólny obiad to kolejna okazja do rozmów, składania gratulacji i podziękowań. Wydane na tę okoliczność zbiór wywiadów z absolwentami i fotoksiążka ,,Kocham Cię, Szkoło!" a także buttony z jubileuszowym logo jeszcze długo będą przypominać o uroczystości 70-lecia Szkoły Podstawowej w Sępopolu.
Wyrażamy gorące podziękowanie wszystkim przybyłym za udział i współtworzenie historii szkoły.


Przemówienie p. Ireny Bujalskiej Dyrektora ZSP w Sępopolu

Życzenia z okazji jubileuszu


Zdjęcia z uroczystości ...


Materiały powstałe z okazji jubileuszu szkoły:


Wspomnienia o Państwu Sienkiewiczach - pierwszych Dyrektorach Szkoły Podstawowej w Sępopolu

Wspomnienia pani Jadwigi Szpili - Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sępopolu 1975-1992


Wspomnienia pani Doroty Góreckiej - Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sępopolu 1992-1999


Wspomnienia pani Ireny Bujalskiej - obecnej Dyrektor Szkoły Podstawowej


Wspomnienia p. Teresy Jaglińskiej- jednej z pierwszych uczennic Szkoły Podstawowej w Sępopolu.

Wywiady z absolwentami szkoły przygotowane przez uczniów klas piątychStrefa rodzica

Nowa strona WWWZbiórka na sztandar

Nasze przedszkole
Współpraca

Projekty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
right border
unten links unten rechts


1757499 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor